Çocuklar için filmler hem öğrenme sürecini etkileyen hem de eğlenceyi beraberinde getiren şeylerdir. Bu nedenle Albatros Balıkesir olarak her çocuğun aileleriyle birlikte haftada en az bir film izlemesini öneriyoruz. Film bulamayan aileler için oluşturduğumuz bu bölümde sizler de çocuğunuzla beraber izleyebileceğiniz filmleri seçebilirsiniz.

Çocuklar için filmler

Ejderhanı nasıl eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

 

Hiccup sonunda hayali olan barış ve huzur dolu ütopyasını yaratmayı başarmıştır ancak bu huzur dolu ütopya ve Hiccup’ın liderliği çok yakında sarsılacaktır. Çünkü Tootless kendi soyunun tükendiğini zannettiği bir sırada kendi türünden olan ve karşı cinsinden tehlikeli ve vahşi bir ejderha ile tanışır. Bu durum hem insan hem de ejderha dünyası için çok yeni ve tehlikeli bir durumdur. Fakat macera daha yeni başlamıştır ve Hiccup ile Tootless bu olayın ardında yatan gerçeği anlamak ve bilinmeyenleri çözmek için ejderhaların gizemli ve mitolojik topraklarını bulmak zorundalardır. Ancak bu gizemli topraklar sadece mitolojik efsaneler ile bilinmektedir ve bu gizemli toprakları aramak için çıkılan yolda arkadaşlıklarının gücü de test edilecektir!

Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi 4 2019 yapımı bir filmdir ve serinin dördüncü filmi olan bu yapımda Bonnie’nin geri dönüşüm malzemeleri ile yaptığı Forky ön plana çıkmaktadır. Bonnie onu çok sevse de bir oyuncak olduğunu kabul etmek istemeyen Forky kendini sürekli “atık” olarak tanımlar ve bir kaşıktan yapılmıştır. Bonnie ailesi ile çıktığı tatilde Forky’i kaybeder çünkü o hayatının amacını gerçekleştirmek ve tek kullanımlık bir kaşık olarak kalmak istemektedir. Daha sonradan Forky amacının ne olduğunu düşünürken Woody ona Bonnie’nin atığı olduğu düşüncesini istemeden kabul ettirdiği için Forky Bonnie’ye geri dönmeye karar verir.

Bonnie’nin artık Woody ile oynamıyor oluşu, Woody’i derinden üzmektedir çünkü onun amacı Bonnie’yi mutlu etmektir. Onunla anaokulunun ilk gününde okula gider ve tek kullanımlık kaşıktan bir oyuncak yapmasına yardımcı olur. Bonnie bu kaşığı çok sevmiştir çünkü okuldaki ilk gününde tek arkadaşı o olmuştur. Forky ise aile tatilinde Bonnie’den kaçar ve Woody ile otobandan kasabaya yürüyene kadar Bonnie’ye geri dönmesi gerektiğine ikna olur. Woody inatla Forky’i Bonnie’ye götürmek istemektedir çünkü kendisi de Andy ile bir zamanlar böyle bir arkadaşlık içinde bulunmuştur.

 

 

Oyuncak Hikayesi
Aslan Kral

Aslan Kral

1994 yılında çıkmış aslan kral çizgi film serisi tam 24 yıl sonra 2019 gelişmiş teknoloji ve hikayesi ile animasyon severlerler buluşacak. 01 Temmuz 2019 (ABD)’de yayınlanacak olan animasyon filminin yönetmeni Jon Favreau senaryo ekibi ise Irene Mecchi, Jeff Nathanson, Jonathan Roberts çalışmışlardır. Filmin fragmanı ile 1994 yılındaki ilk aslan kral filminin giriş kısmı neredeyse birbirinin aynısı fakat teknolojinin gelişmesi ile çok gerçekçi. Merakle beklenen aslan kral filmi çıktığında ilk olarak türkçe altyazılı ilerleyen zamanlarda ise türkçe dublaj çıkacağını düşünüyoruz. Vahşi doğada dünya’ya gelen simba ormanlar kralı olabilmek için bebeklikten aslan kral yolculuğu sizlerle iyiseyirler.

Pi’nin Yaşamı

Ülkelerinden ayrılan ve beraberlerinde hayvanat bahçesindeki hayvanlarını da götüren Pi ve ailesi gemi yolculuğu yaparken fırtınaya yakalanırlar ve bindikleri gemi batar. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hint bir çocuktan oluşmaktadır. Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez.  Pi bir filikanın içinde  denizde 227 gün hayatta kalma mücadelesi verir

Pi'nin yaşamı

Liste güncellenecektir….

Albatros Balıkesir İletişim

  • 0552 4651312
  • 05052601006
  • albatrosbalikesir@gmail.com

Paşaalanı Mahallesi Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi No 8 Karesi/ Balıkesir